Posluchačům vadí, že Rytmus v rádiu „jebe“, rada pro vysílání se tím musí zabývat

30. april 2011 at 15:36 | Darela Vrbovská |  Rytmus
Regulátor vysílání posoudí, jestli bude postihovat autorská díla obsahující slangové výrazy s dvojsmyslným zabarvením.

Rada pro vysílání má před sebou rozhodnutí, zda je dvojsmyslné sloveso "jebat" přípustné pro vysílání v rozhlasové stanici s celorepublikovým dosahem. Dva posluchači si totiž regulátorovi vysílání stěžovali na vulgarismy ve skladbě Jebe od slovenského interpreta Patrika Vrbovského, který si říká Rytmus. Vysílá ji rádio Evropa 2, které ladí téměř milion lidí denně.


"Rada se seznámila s podnětem posluchače, který se tyká vulgarity písně Jebe odvysílané na programu Evropa 2 a s podnětem posluchače, který se tyká nevhodnosti vysílání písně od Rytmuse Jebe na programu Evropa 2," oznámila rada pro vysílání v zápisu ze své schůze z minulého týdne. Většinou právě na podnět nespokojených posluchačů nebo diváků se radní pro vysílání takovými kauzami zabývají.

Podle zákona jsou provozovatelé rádií - i televizí - povinni "nezařazovat do programů pořady a reklamy, které obsahují vulgarismy a nadávky, kromě uměleckých děl, v nichž je to z hlediska líčeného kontextu nutné; taková díla je však možné vysílat pouze v době od 22.00 hodin do 06.00 hodin druhého dne".

Rada se nechala od svého úřadu vypracovat přepis slov inkrimované skladby interpreta, který momentálně zasedá v porotě "federální" show televizí Nova a Markíza Česko Slovenská SuperStar.

 

1 person judged this article.

Comments

1 Ronie♥ Ronie♥ | Web | 30. april 2011 at 15:45 | React

je to hnus ta pisnička¨!

2 tyweee tyweee | 30. april 2011 at 18:33 | React

Jezisi, proc furt si nekdo musi stezovat. Copak, kdyz nejaky interpret v anglicke pisni zpiva treba fuck, tak to taky stahnou? Vzdyt u nas omladina spis umi anglicky, nez slovenky. A slovo jebat neni cesky... O_O  8-O

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement