FENOMEN – Rytmus o každé skladbě

22. december 2011 at 19:28 | Darela Vrbovská |  Rytmus


Fenomen - Temná hudba, směs electra, tranceu, hiphopu. Úvodní skladba alba založená na sarkastickém "prepáč" a efektech, jaké tu nikdo předtím nedělal. Myslím, že téma jsem extrémně trefil, o fialkách a jaký je život krásný by se tam nehodilo repovat.

AKM - Electro club banger s rádiovým refrénem. Nečekejte v party tracku duchaplnou lyriku. Vím, co dělám, protože nejvíc času trávím v klubech, takže lidé v klubu nechcou slyšet myndráky a hlavolamistické texty. Refrén (moje linka) je zabitý. Věnovaný své bejby, takže může si to zpívat jak žena svému, tak chlap svojí. V této skladbě jsem se chtěl odškatulkovat z hiphop scény, do které dávno nepatřím a ani nechci.

Deti stratenej generácie - Takzvaný laid back flow, který pro k*k*ta na první poslech vyznívá, že jde mimo rytmus. Lyricky jde o motivační text o tom, že problémy si děláš sám a je to jenom v hlavě. Ptám se tě, co jsou to vlastně vážné problémy? Co je to štěstí? Iluze. Kytarový refrén na koncerty jako vyšitý. Hudba, celkově aranžé, sound, bez debaty. Dovolím si tvrdit, že nic takového tady dlouho nevyšlo ani nevýjde.

Nehladám - Zpěvorap. Úplně jiný styl, jako skladby předtím. Rádiovka založená na refrénu, který se víckrát opakuje. Zpěv (rovněž moje linka) ušitý na mou polohu hlasu. Jednoduchý flow a srdcová lyrika ze života. Hodně lehce se mi psal text, protože jsem to zažil. Skladba je určená lidem, které podvedl/a jejich ex.

Hovnám neodpovedám - Dubstep, zase úplně jiný styl, tato hudba je top. Serious zde za*ebal strašně, z hudby jsem cítil, že tam musím za*ebat strašný náklad. Téma - nebudu se dissovat a odpovídat žádným nýmandům jednou a navždy. Vždycky, když mě někdo dissoval, tak se po čase vypařil a zahrabal se svýma ho*nama. Nemůžete čekat odemně, že budu odpovídat někomu, co nedosáhl ani 5% z mé kariéry. Důraz ve skladbě na top flow, fakta a efekty. Taktéž si myslím, že se do této monstrózní hudby nedá o ničem jiném rapovat.


Sám - Pokorná, smutná skladba, která tě nutí zamyslet se. První sloku jsem napsal v autě za pár minut. Zpěv linku taky. Když je dobrá hudba, jde to lehce. Důraz na lyriku, flow, zpěv. Osobní zpověď, kde se extrémně otevírám a dávám nahlédnout do mého světa a mých pocitů. Nevím, jestli to může být rádiový hit nebo koncertní hit (minimálně internetový).

Noc patrí nám - Tiestovské zvuky, noční atmosféra, mystika, tohle jsem z toho cítil. Nejmocnější flow, jaký jsem dal za poslední dobu. Je to pártyovka s lyrickým textem, se kterým vytvářím obrazy. Myslel jsem na to, jak jezdíš nočním městem a máš puštěnou tuto skladbu (musíš to cítiť). Hodne básnický text. Ego za*ebal jak pán.

Čau jak sa máš - Linka Tomi Popovič, hudba Tomi Popovič. Z té hudby cítit sex. Mám rád takové skladby, jak dělá R. Kelly nebo Chris Brown (Take You Down třeba). Nahrával to se mnou Tomi, který je největší frajer na tyto věci, princeovská kytara, masakr. Jeden z mých nejhudebnějších skvostů. Chtěl jsem vytvořit skladbu pro fanoušky právě těchto skladeb.

I Heart About - Párty odlehčená skladba zaměřená víceméně na flow. Párty lyrika a změny ve skladbě, do poslední chvíle nevíš, co je refrén a to je dobře. V party tracku je dobré, když se to mění. Zvuk jak divá svině, Mad Skill je pán.

Sloboda - Top hudba, flow, rap. Silný refrén se stokovým zpěvem. Věnovanou lidem, kteří si dělají co chcou, myslí jak chcou a neomezují se chudáky, tak jak je chcou vidět oni. Jeden z mých nej, kde si vylívám svou duši. Skladba se hodila úplně na konci, protože v ní vysvětluji jak jsem svobodný a neomezený. Vidíte jenom to, co chcete vidět.

Bez mamy bez otca - Emotivní, smutná skladba s krásnou linkou (Pán Tomi Popovič). Živé smyčce a violončelo dodávají smutnou atmosféru. Jedna z mých nej, co se týče hudby. Jednoduchý lyrika postavená na pravdivém příběhu.
Pozn.: U názvu této skladby na zadním obalu Fenomen albumu je chyba ve slově mamy (v albu mami)...

Na které skladby výjde videoklip? - Na všechny. Myslím to vážně, protože u mě je každý singl a málo kdy se o*ebem, protože to dělám nejlépe z vás. Takže si to můžu dovolit tvrdit.

všechny skladby v audio formátu si poslechnete kliknutím na názvy skladeb
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama