Fenomenální křest

30. december 2011 at 19:54 | Darela Vrbovská |  Rytmus

Začátkem prosince vydal slovenský rapper Rytmus nové sólové album s názvem "Fenomen". Teď přišel čas, aby ho pokřtil. Udělal tak tuto sobotu a v pražském klubu SaSaZu. I když deska sklízí diametrálně rozličné reakce, sobotní koncert svou návštěvností potvrdil, že je o Rytmuse zájem.

Live: Rytmus
support: Malý Man, DJ Flux, Ego
místo: SaSaZu, Praha
datum: 17. prosince 2011

V předprodeji se stihlo prodat přes tisíc lístků, takže bylo jasné, že klub bude narvaný. Někoho možná překvapila cena vstupenek přímo na místě. Tři stovky byly přeškrtnuty a lístek stál 350 korun. Další zklamání přišlo po zjištění, že Rytmusova show bude trvat pouhých čtyřicet pět minut. Ale ani to lidi neodradilo a stále chodili další.


Křest byl podle line-upu naplánovaný až na půlnoc, jak je u hiphopových akcí zvykem. Ještě předtím mělo show Fajn Radio, kterou uváděl Kazma s Brunem. V průběhu hodili pár "rapových" tracků. Klasická propagačka rádia a dojemná skladba "Sdílím poctu českým hokejistům". Nemuselo to být, ale silné téma se lidem líbilo, a tak začali vytahovat zapalovače a mobily nad hlavu. Potom následoval Malý Man, rapper spadající pod Mafia Records. Nechápu, proč zrovna on dělal předskokana Rytmusovi, ale nakonec to nebylo tak špatné. Rapoval do převzatých podkladů známých songů. Na stagei stejně moc dlouho nepobyl. Po něm přišel blok od DJ Fluxe a čekání na finále večera - křest. DJ Flux hrál především taneční věci, těch hiphopových zaznělo minimum, a když už, tak v nějakém tanečním mixu.

Celkem mě překvapil počet rovných kšiltů, širokých kalhot a XXL mikin. Moc jsem jich totiž nezahlédl a to byl klub vcelku plný. Pravděpodobně ti real hiphoppeři, znechuceni novým popově-multižánrovým albem, zůstali doma. I věkové kategorie jsem čekal poněkud nižší. Jasně, byly tam i děti, ale ne v takové míře, jak by se očekávalo. Takže různé reakce na internetu o tom, že si "Fenomen" najde posluchačskou základnu jen u velmi mladého publika, neplatí. Rytmus skutečně umí udělat hudbu pro masu.

Po mnohých zkušenostech koncertů skupiny Kontrafakt vím, že jejich akce nezačínají nikdy včas. Někdy nechávají fanoušky čekat třeba i dvě hodiny. V SaSaZu naštěstí začali včas. Respektive pět minut po půlnoci, ale to je ještě v toleranci. Jako první přišel Rytmus a show zahájil titulní skladbou "Fenomen". Vystoupení měl zprvu koncipované do tanečního stylu. Proto hned následovala skvělá "AKM" s produkcí od Sukowache. Potom na pódium přišel jeho parťák Ego, který dělal celou dobu Rytmusovi podporu. Fanoušci se dočkali společných věcí z "Fenomenu", "Krale" a zazněly i některé kontrafaktí tracky.

Největší přízně se dočkal song "Deti stratenej generácie". Už z alba bylo patrné, že bude na koncertech sklízet úspěch, a sobotní večer tomu dal za pravdu. Při refrénu měl ruku nahoře snad každý.Rytmus kromě rapování předvedl i beatbox, který obstojně zvládá, a i za to si od publika zasloužil obdiv. Moment překvapení přišel, když DJ pustil instrumentálku "Party DJ". Pod pódiem stála Dara Rolins a Rytmus k ní na chvíli seskočil dolů.

Čím jiným zakončit show než skladbou "Všetko má svoj konec". Jen škoda že si Rytmus nepozval i Tinu. Potom následoval samotný křest desky. Z plánovaných 45 minut nakonec celá akce trvala hodinu. Křest "Fenomenu" se ve výsledku vydařil, o čemž svědčí narvaný klub a velmi živé publikum.

 

1 person judged this article.

Comments

1 MaikelZ MaikelZ | Email | 16. january 2017 at 19:01 | React

I found this page on 16th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama